Zaabonuj przez email

Tłumacz/ Translate

Reklama

Wykup reklamę: zielonogorska @wieczorna.pl

Statytyki portu

Statystyki ruchu Statystyki ruchu
Rok Pasażerowie Cargo Operacje lotnicze
1999 198 0 100
2000 207 0 36
2001 5624 0 615
2002 7598 0 681
2003 7813 0 1237
2004 3949 0 400
2005 427 0 163
2006 8316 0 1107
2007 6739 0 714
2008 5237 0 614
2009 2955 3,9[1] 642
2010 3637 5,2[1] 668
2011 6940 1,5[1] 328
Cargo: podano w tonach. dla porównania: w I kw. 2012 r. na porównywalnym wielkością rzeszowskim lotnisku Jasionka obsłużono 109 tys. pasażerów. Statystyki ruchu (2011) dla Rzeszowa Jasionki: Liczba pasażerów 491 325 Liczba operacji 12 357 źródło: http://www.rzeszowairport.pl/strona/89/ruch_pasazerski.html

mainpageads

dailyvideo

niedziela, 28 lutego 2016

Apel o stworzenie międzylądowania linii Adria w Zielonej Górze

Szanowna Pani Marszałek Ewa Polak
Województwo Lubuskie


Szanowna Pani Polak,

Port lotniczy Zielona Góra jest jedynym portem lotniczym w Polsce pozbawionym aktualnie połączeń międzynarodowych. Wszystkie inne porty lotnicze w kraju posiadają juz połączenia międzynarodowe, łącznie z nowopowstałymi portami lotniczymi w Olsztynie i Radomiu.

Obecnie port lotniczy w Olsztynie i tamtejszy Urząd Marszałkowski woj., warmińsko- mazurskiego podjął negocjacje z liniami lotniczymi Adria celem uruchomienia połączenia lotniczego Olsztyn- Monachium. Połączenie to już zostało ogłoszone przez przewoźnika na konferencji prasowej.

Włączy to port lotniczy w Olsztynie w siatkę połączeń linii lotniczych Lufthansa. Linie te mają umowę code- share z liniami Adria. Gdyby linie Adria zdecydowały się na uruchomienie międzylądowania w Zielonej Górze, wówczas także pasażerowie Lufthansy z  całego świata mogliby wreszcie dostać się do portu lotniczego w Zielonej Górze.

Uruchomienie międzylądowania skomunikowałoby woj. lubuskie ze swiatem, a port lotniczy wreszcie mógłby dowieść swojej przydatności.

Uważam, że jedyną szansą na uzyskanie międzynarodowego połączenia lotniczego z możliwością kontynuacji podróży po przesiadce w hubie w Monachium do innych miast Europy i świata, jest uzgodnienie z przewoźnikiem Adria międzylądowania w Zielonej Górze na trasie Monachium- Olsztyn.

Rozmawiałem o tym z dyrektorem handlowym portu lotniczego Olsztyn. Utwierdza mnie to w przekonaniu, że takie połączenie ma szansę, jeśli władze woj. lubuskiego będą o to połączenie zabiegać.

Niestety, dotychczas to nie nastąpiło. Uruchomienie takiego międzylądowania zaproponowałem panu Maricnowi Królowi ze spółki lotniskowej, jak też i panu Bogdanowi Nowakowi. Niestety, na moje listy do tych dwóch osób nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.

W listach podałem dane kontaktowe do osób z którymi można się skontaktować w tej sprawie. Uważam też że władze woj. lubuskiego, a zwłaszcza Pani, pani marszałek, powinna się skontaktować z marszałkiem woj. warmińsko- mazurskiego prosząc o pomoc i wynegocjowanie takiego międzylądowania oraz uwzględnienie go w przetargu na dotowanie połączeń jaki właśnie przygotowuje tamtejszy urząd marszałkowski.

Uważam że powinna Pani sama włączyć się w negocjacje i podjąć ten temat. Będzie wielka szkoda jeśli tej szansy nie wykorzysta się- Zielona Góra ma mały port lotniczy i nie ma on szansy na inne linie lotnicze niż Adria. Władze samorządowe powinny więc podjąc próbę pójścia w te same ślady co władze woj. warmińsko- mazurskiego.

Zachęcam Panią do podjęcia konkretnych działań. Załączam listy do p. Bogdana Nowaka i do Macieja Króla.

List do p. Bogdana Nowaka

Rozmawiałem z panem Pawłowskim, dyrektorem handlowym PL Olsztyn, pytając o możliwość zorganizowania połączenia z Olsztyna do Monachium z międzylądowaniem w Zielonej Górze- Babimoście.

Podaję podniżej dane kontaktowe do p. Pawłowskiego. Pan Pawłowski dysponuje kontaktem do p. Luka Roisek z linii Adria Airways, który u tego przewoźnika odpowiada za siatkę połączeń. Linie Adria mają codeshare z Lufthansą i Zielona Góra pojawiłaby się wreszcie w światowych systemach rezerwacyjnych, gdyby takie połączenie udało się zorganizować.

Proszę uprzejmie o podejęcie tematu- skoro w Olsztynie się powiodło, to w Zielonej Górze także mogłoby być to możliwe. Linie Adria wymagają jakichś gwarancji sprzedaży miejsc, ale dopłaty chyba będą - jak sądzę- nieporównywalnie niższe niż w przypadku połączenia do Warszawy.


List do p. Macieja Króla:

Szanowny Panie Macieju,
W Olsztynie udało się im pozyskać przewoźnika Adria Airways na połączenie Monachium- Olsztyn. Z tego co czytam, załatwił to tamtejszy urząd marszałkowski.

Proponuję, aby spróbował Pan wywalczyć międzylądowanie tego przewoźnika w Zielonej Górze. Relacja wyglądałaby następująco:

Monachium- Zielona Góra- Olsztyn.

Może jest szansa porozumieć się z Urzędem Marszałkowskim w Olsztynie albo z samymi liniami lotniczymi Adria i uzyskać międzylądowanie w Zielonej Górze? Wówczas także Zielona Góra miałaby połączenia do Monachium i ew. do Olsztyna. Z tego co wiem, warunki jakie wynegocjował Olsztyn, są bardzo dobre.

Podaję jedyny kontakt jaki mam, jest to p. Pawłowski, szef handlowy portu lotniczego Olsztyn


Dyrektor handlowy:
tel.: +48 530 505 782

Mam też nr telefonu p. Pawłowskiego, ale nie pod ręką.

Samoloty obsługiwałyby pasażerów na przesiadki z Monachium. Sam często latam Lufthansą. W zasadzie najczęściej. Do tej pory musiałem jechać do portu lotniczego w Berlinie. Gdyby połączenie już działało, poleciałbym do Monachium nawet w przyszły weekend, bo akurat się tam wybieram.


Pozdrawiam,

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Ostatnie doniesienia

Ostatnie komentarze

Galeria zdjęć

narrowsidebarads